Eğitim Hizmetleri

Ekonomi Okuryazarlığı Eğitimi

Ekonomi Okuryazarlığı Eğitimlerimiz ile kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren yöneticilerin ve çalışanların, ekonomi ve finansal bilgilerinin zenginleştirilmesi ve günlük piyasa fiyatlandırmalarını anlamlandırmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda küresel ekonominin, piyasaların ve Türkiye ekonomisinin işleyişini daha iyi anlamaya yönelik bir eğitim paketi sunuyoruz. Eğitim kapsamında ayrıca TCMB, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların işleyişi, faaliyetleri ve misyonları gibi hususları da ele alıyoruz.

Veri Analiz Eğitimi

Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin temel verilerin değerlendirilmesine yönelik hazırladığımız Veri Analiz Eğitimi paketimizle, bireylerin kurum içinde stratejik karar alma sürecinde daha yüksek bir finansal okuryazarlık ile daha isabetli karar alabilmesini sağlarken, kurum dışında daha yüksek bir temsil kabiliyeti kazanmalarına destek oluyoruz.

Eğitim kapsamında enflasyon, büyüme, öncü göstergeler, dış ticaret, ödemeler dengesi, bankacılık verilerinin nasıl yorumlanacağını paylaşıyor; mevsim etkisi, takvim etkisi, trend gelişimi gibi verilere ilişkin temel kavramlara yönelik bilgileri aktarıyoruz.

Katılımcılara, Türkiye ve dünya ekonomisinin makroekonomik görünümünü takip ederken, hangi kaynaklardan faydalanabileceklerine ve ulaştıkları bilgileri nasıl değerlendirebileceklerine ilişkin yetkinlik de kazandırmayı amaçlıyoruz.

Enerji Sektörü Eğitimi

Enerji Sektörü Eğitimi ile enerji sektöründe faaliyet göstermek isteyen yerli veya yabancı tüm yatırımcılar için hazırladığımız bu özel eğitim programında, sektörün yapısını, işleyişini, fırsatlarını ve tehditlerini değerlendiriyoruz.

Eğitim kapsamında enerji piyasanın kuruluşu, yapısı, işleyişi hakkında detaylı bilgiler sunarak katılımcıların sektör hakkında kapsamlı ve detaylı bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Buna ek olarak Türkiye enerji sektörünün yıllara göre gelişimi, yapısındaki değişiklikler, kanun değişikliklerini kapsayan bilgilendirmelerin yanı sıra sektörün genel görünümü ve yakın gelecekteki beklentilerini de katılımcılarla paylaşıyoruz.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.