Sürdürülebilirlik Atölyesi

Üniversite öğrencilerine yönelik bir sürdürülebilirlik okuryazarlığı programı

TSKB, 2012 yılından bu yana geleceğin yönetici adayları üniversite öğrencileriyle, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirerek sürdürülebilirlik alanında ilk okuryazarlık programı niteliğinde olan ‘Sürdürülebilirlik Atölyeleri’ni hayata geçiriyor.

TSKB sürdürülebilir bankacılık kapsamında, özel sektör-üniversite işbirlikleri çalışmalarını çeşitlendiriyor. 2012 yılından bu yana geleceğin yöneticileri olacak üniversite öğrencileriyle, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirerek sürdürülebilirlik alanında ilk okuryazarlık programı niteliğinde olan ‘Sürdürülebilirlik Atölyeleri’ni hayata geçiriyor.

TSKB sürdürülebilirliğin daha iyi anlaşılması ve önemi konusunda duyarlılığın artması amacıyla ilk olarak 2012’de iştiraklerinden Escarus firmasının ölçümleme metodolojisi ve vak’a analizi katkılarıyla ‘Özel Sektör-Üniversite’ işbirliğinde, ‘Sürdürülebilirlikte Ölçümleme Atölyesi’ni düzenledi.

Öğrencilerin farklı ekipler kurarak ayrı vak’a çalışmaları gerçekleştirdikleri atölyelerde, vakaların çözümlenmesi için öğrencileri yapılan hesaplamalar konusunda yönlendirmek üzere, her ekibe özel sektörden konusunda tecrübeli katılımcılar liderlik ediyor. Sonrasında sonuçlar yorumlanarak, veri, yöntem ve sonuçlarla ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

Her sene düzenlenen Atölye üç ana konuya odaklıdır: Ölçümleme, çok boyutlu bakabilme ve takım olarak çalışma.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.