Entegre & Sürdürülebilirlik Raporları

2009 yılında yayınladığı sürdürülebilirlik raporuyla Türk finans sektöründe bir ilke imza atan TSKB’nin 2013 yılındaki GRI A+ onaylı raporu yine bir ilk olma özelliği taşıyor. 2015 yılı itibarı ile de GRI G4 formatında sürdürülebilirlik raporu yayınlıyor. Bugüne kadar beş adet sürdürülebilirlik raporu yayınlayan TSKB, 2016 yılı itibarıyla finansal ve sürdürülebilirlik performansını Entegre Rapor ile sunmaya başlayarak Türk finans sektöründeki öncü rolünü koruyor.

TSKB 2020 Entegre Faaliyet Raporu

TSKB 2019 Entegre Faaliyet Raporu

TSKB 2018 Entegre Faaliyet Raporu

TSKB 2017 Entegre Rapor

TSKB 2016 Entegre Rapor

TSKB 5. Sürdürülebilirlik Raporu

TSKB 4. Sürdürülebilirlik Raporu

TSKB 3. Sürdürülebilirlik Raporu

TSKB 2. Sürdürülebilirlik Raporu

TSKB 1. Sürdürülebilirlik Raporu

TSKB İklim Riskleri Raporu

TSKB İklim Riskleri Raporu'na ulaşmak için tıklayınız.

Global Compact

TSKB, 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact)’ni imzalayarak ilk İlerleme Bildirimi’ni (COP) 25 Mayıs 2011 tarihinde yayınladı.

TSKB COP Raporları:

CDP-Turkey (Karbon Saydamlık Projesi)

2010 yılı başında hayata geçirilen CDP Türkiye’nin ilk adımı, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Akbank’ın desteği ile, İMKB-50 listesinde yer alan şirketlere sera gazı emisyonlarını ve iklim değişikliği ile ilgili politikalarını açıklamaları için davet mektuplarının gönderilmesi ile atıldı.

CDP Türkiye’nin hayata geçtiği ilk yıl 11 İMKB-50 şirketi daveti kabul etti. 2006 yılından beri karbon ayak izini ölçen ve sonuçlarını açıklayan TSKB, Karbon Saydamlık Projesi’nin Türkiye’de başlamasından memnuniyet duyarak ve projeye gönüllü olarak katıldı. 2013 ve 2015 yıllarında ise CDP Türkiye tarafından İklim Değişikliği Liderliği ödülüne layık bulundu.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.