Kariyer Atölyesi Anıları

Onlar 3 gününü TSKB Kariyer Atölyesi’nde geçirdi.

Proje Koçu- Proje Finansmanı

“3 gün boyunca yaşanan eğlenceli ve bir o kadar da rekabet dolu bir deneyimin içinde yer almak beni çok mutlu etti. Kariyer serüvenlerine başlayacak genç meslektaşlarımın, TSKB Kariyer Atölyesi'nde verilen hedefe başarıyla ulaşmak için parlak fikirleriyle attıkları temelleri, ortak çabaları ile oluşturdukları takım ruhuyla en iyi şekilde geliştirdiklerini görmek, geleceğe dönük başarı umudumuzu pekiştirdi. “

Sevilay Kıran Proje Koçu – Krediler

“Kariyer Atölyesinin eğitim hayatını tamamlanmak üzere olan genç arkadaşlara iş hayatı ile ilgili karar döneminde ışık tuttuğunu düşünüyorum. Özellikle kurum çalışanları ile Kariyer Atölyesi katılımcılarının bir arada olması, katılımcıların çalışma hayatındaki insanlarla daha sosyal bir ortamda iletişim kurmasını sağlamakta, bu da onların kariyerleri ile ilgili daha doğru seçim yapmalarına katkıda bulunmaktadır.”

Fuat Sönmez
Proje Koçu- İş Analizi ve Süreç Yönetimi

“Eğitim hayatlarının sonuna gelen gençlerin kariyer dünyasıyla ilk tanışmasını bu derece keyifli ve öğretici bir deneyime dönüştüren Kariyer Atölyesi çalışmasının bir parçası olmaktan büyük bir keyif aldım. Seçkin üniversitelerden mezun parlak ve dinamik gençler arasında geçirdigim bu üç günlük zaman, yıllar sonra beni adeta üniversitedeki öğrencilik yıllarıma ve anılarıma geri götürdü. Ekip çalışmalarında proje koçu rolünde bir yandan ekipteki genç arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırken, diğer yandan bu arkadaşların ortaya koyduğu yaratıcı yaklaşım ve fikirlerden kendimin de yeni şeyler öğrendiğimi vurgulamak isterim.”

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2012) Mali Analiz, Üniversite: Bilkent Üniversitesi / İşletme

Bir saat önce birbirini hiç tanımayan insanların bir saat sonra uzun zamandır tanıdığı takım arkadaşlarıymış gibi birlikte çalışabilmesi, eğlenirken öğrenmesi, hem kendini keşfetmesi hem de Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan TSKB’yi; çalışanlarını, yapılan işleri ve kurum kültürünü yakından tanıyabilmesi ve bunların hepsini 3 güne sığdırabilmesi ancak böyle bir organizasyonla mümkün olabilir. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden öğrencileri bir araya getiren Kariyer Atölyesi, iş hayatına başlarken hayatınıza vereceğiniz yönü belirleyici ilk adım olabilir. Bizim oldu..:)

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2012) Kurumsal Finansman, Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi / Matematik Mühendisliği

Kariyer Atölyesi bana iş mülakatlarının olabilecek en samimi ve eğlenceli aynı zamanda öğretici ortamını yaşattı. Özel hazırlanmış farklı türden pek çok aktiviteyle tatlı bir rekabet ortamında yarıştık ve bu sırada takım koçlarımızla iletişime geçme fırsatı bularak iş hayatından tecrübelerine dair fikir alma fırsatı bulduk. Bize bu fırsatı veren ve Kariyer Atölyesi’nde emeği geçen herkese çok teşekkürler.

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2011) Mali Analiz, Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi / İşletme

TSKB Kariyer Atölyesi, kariyerine finans sektöründe başlamak isteyenler için çok iyi bir fırsat sunuyor. TSKB gibi sektörün her zaman ilklerini gerçekleştirip yatırım bankacılığının lokomotif gücü olan bir bankayı tanıyıp; birlikte çalışacağım insanlarla, daha işe başlamadan tanışmak kariyer planlarım için güzel bir başlangıç oldu. TSKB, çalışanlarına değer verip, onlara yatırım yapan; insan odaklı, çevre bilinci çok üst seviyelerde bir banka ve bu yönüyle diğer finans kurumlarından oldukça farklı bir profil çiziyor. Her zaman kurumsal yönetim alanında en üst seviyelerde yer alıp, yaptığı projelerde çevre ve insan odaklı bir yaklaşım çizen TSKB'yi tanımak için Kariyer Atölyesi’ne bekliyoruz.

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2011) Hazine, Üniversite: Koç Üniversitesi / Ekonomi

TSKB ailesini tanıma fırsatı bulduğum; eğitici, eğlenceli, dopdolu bir program. Kendi yetkinliklerimin ve sınırlarımın farkına vardım. Kariyer Atölyesi sayesinde çok güzel dostluklar kazandım.

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2010) Kurumsal Finansman, Üniversite: Bilkent Üniversitesi / Bilgisayar Mühendisliği

Kariyer Atölyesi sahip olduğu içeriği ve dinamiği sayesinde çok kısa bir süre içerisinde size ciddi anlamda katma değer sağlayabilecek bir imkan sunuyor. TSKB ile geçirdiğim üç gün bana henüz öğrenciyken aktif bir iş ortamının nasıl olduğunu göstermekle kalmadı. Ayrıca halen sürdürdüğüm yatırım bankacılığı kariyerinin kapısını aralamamda ve bugün sahip olduğum çok değerli arkadaşlıkları kurmamda yardımcı oldu.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.