Yönetim Yapısı


Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali İNCELE

Adnan Bali

Yönetim Kurulu Başkanı

1962 İslahiye doğumlu olan Sn. Bali, üniversite öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır.

1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Adnan Bali, Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde 1994 yılında Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Grup Müdürü olarak görev yapmış, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü olarak atanmıştır. 2002 yılında Şişli Şubesi, 2004 yılında Galata Şubesi Müdürü olan Sayın Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na yükseltilmiştir. 01 Nisan 2011 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdürü olarak atanan Adnan Bali, 01 Nisan 2021 tarihi itibari ile Genel Müdürlük görevinden ayrılmış ve aynı tarihte Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

TSKB’de 2011-2017 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Sayın Bali, 31 Mart 2021 tarihinde tekrar TSKB Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Magemizoğlu İNCELE

Mahmut Magemizoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Mahmut Magemizoğlu, İngiltere’de The University of Stirling’de Yatırım Analizi konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır.
Türkiye İş Bankası’ndaki kariyerine 1982 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan ve 1992-1999 yılları arasında yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunan Magemizoğlu, 1999-2005 yılları arasında İştirakler Bölümü Müdürü, 2005-2016 döneminde Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı, 2016-2018 döneminde I. Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve 2018 yılı Eylül ayı sonunda emekli olmuştur.
Bugüne kadar 20’yi aşkın şirketin yönetim kurullarında yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiş olan Sayın Magemizoğlu, halen İş Bankası Genel Müdür Baş Danışmanı olarak görev yapmaktadır.
05 Mayıs 2020 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Magemizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi Ece Börü İNCELE

Ece Börü

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 İstanbul doğumlu olan Ece Börü, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1989 yılında TSKB bünyesinde Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2000 yılında Mali Kontrol Müdürlüğü, 2006 yılında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerine atanmıştır. 2013-2020 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getiren Sn. Börü, 25 Ağustos 2020 tarihinde TSKB Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.  

Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Özarslantürk İNCELE

Bahattin Özarslantürk

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Samsun’da doğan Bahattin Özarslantürk, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1994’te İş Bankası Zincirlikuyu/İstanbul Şubesi’nde Stajyer Kredi Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2000 yılında Risk Yönetimi Bölümünde Uzman olarak görev yapan Özarslantürk, 2002’de Kurumsal Krediler Tahsis Bölümü’nde Müdür Yardımcısı, 2006’da aynı bölümde Bölge Müdürü olmuştur. 2009’da Hadımköy Ticari/İstanbul Şube Müdürü, 2011’de Güneşli Kurumsal/İstanbul Şube Müdürü, 2013’te Ticari Krediler Tahsis Müdürü, 2017’de Başkent Kurumsal/Ankara Şube Müdürü olarak çalışmıştır. Mali Tahlilci unvanına sahip Bahattin Özarslantürk, 30 Ocak 2020’de İstanbul Kurumsal Şube Müdürü olarak atanmıştır. Sn. Özarslantürk, 24 Ağustos 2020 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Rende İNCELE

Mithat Rende

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1953’te Antakya’da doğan Mithat Rende, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş, ardından Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Şam, Roma, Brüksel (NATO), Sofya, Viyana (AGİT) ve Londra Büyükelçiliklerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Londra-RCDS’de Güvenlik ve Uluslararası İlişkiler lisansüstü programını tamamladıktan sonra İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı görevini üstlenen Rende, 2005 yılında Enerji Çevre ve Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. 2005-2008 yılları arasında Brüksel'deki Enerji Şartı Konferansı'nın Ticaret ve Transit Çalışma Grubu Başkanlığını yürüten Rende, 2007 yılında Katar Büyükelçisi olarak atanmıştır. 2010-2013 yıllarında Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü görevine getirilen Rende aynı dönemde, İklim Değişikliği Baş Müzakerecisi ve Türkiye Nükleer Enerji Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2013 yılında OECD Daimi Temsilciliğine atanan Büyükelçi Rende 2014 yılında OECD İcra Komitesi Başkanlığına seçilmiştir. 2016 yılında emekli olan Rende 4 Nisan 2017 tarihinden itibaren TSKB Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Hansu Uçar İNCELE

Zeynep Hansu Uçar

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 Ankara doğumlu olan Sn. Uçar, lisans eğitimini 1993 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Çalışma hayatına aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. İştirakler Bölümünde Yatırım Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı bölümde çeşitli grup şirketlerinden sorumlu olarak yönetim kademelerinde görev alan Uçar, 2007-2015 yılları arasında İştirakler Bölümü Birim Müdürlüğü yapmış, 2015 yılında İştirakler Bölüm Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Sn. Hansu Uçar 27.11.2015 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Uyar İNCELE

Ozan Uyar

Yönetim Kurulu Üyesi

1974 yılında Eskişehir’de doğan Ozan Uyar, 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl T. İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sn. Uyar, 2006 yılından itibaren Ticari Krediler Tahsis Bölümü’nde muhtelif kademelerde görev almıştır. 2015’te Krediler Portföy Yönetimi Müdürü, 2017’de Kurumsal Bankacılık Pazarlama ve Satış Müdürü olmuştur. Ozan Uyar, Ocak 2020’de Kurumsal Krediler Tahsis Bölümü Müdürlüğü, Ağustos 2020'de ise Proje Finansmanı Bölümü Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Sn. Uyar, 5 Mayıs 2020 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Abdi Serdar Üstünsalih İNCELE

Abdi Serdar Üstünsalih

Yönetim Kurulu Üyesi

1963 yılında Trabzon’da doğan Abdi Serdar ÜSTÜNSALİH, meslek hayatına 1991 yılında Vakıfbank’ta başlamıştır. Aynı bankada çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yaptıktan sonra, Bilgi İşlem, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde başkanlık görevini yürütmüştür. Temmuz 2018 tarihinde Vakıfbank’ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Üstünsalih, 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren ise görevine Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam etmektedir. Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdürmekte olan Sayın Üstünsalih, 25 Haziran 2019 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve iki erkek çocuk sahibidir.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Yalçın İNCELE

Gamze Yalçın

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Ankara’da doğan Gamze Yalçın, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olup İngiltere'de The University of Birmingham’da Uluslararası Bankacılık ve Finans konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2017 yılında Harvard Business School'da İleri Düzey Yöneticilik Programı'na katılmıştır. 1993 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de çalışma hayatına başlayan Gamze Yalçın, Banka’nın kurumsal mimari, muhasebe ve risk yönetimi bölümlerinde uzman ve yönetici olarak görev yapmış; 28 Kasım 2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna yükseltilmiştir. Gamze Yalçın 18 Nisan 2019 tarihinde TSKB yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yalçın İNCELE

Hüseyin Yalçın

Yönetim Kurulu Üyesi

1947 yılında Konya'da dünyaya gelen Hüseyin Yalçın Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Sn. Yalçın 1977-1990 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası’nda Müfettiş, Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü, 1990-2000 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında bankaların TMSF’ye devrini müteakip Yurtbank’ta Genel Müdür Baş Yardımcılığı, Sümerbank ile Kent Portföy Genel Müdür Yardımcılığı, Toprakbank’ta Genel Müdürlük Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2011 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve 6 yıl süre ile görevini sürdürmüş olan Hüseyin Yalçın 2017-2018 yılları arasında da Milli Reasürans T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmiştir. Sn. Yalçın, 6 Nisan 2018 tarihinde TSKB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yavilioğlu İNCELE

Cengiz Yavilioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Ekonomist Dr.; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası Finans Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini, Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İktisat Anabilim Dalında doktora çalışmasını tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde Araştırma Görevlisi, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde Misafir Öğretim Üyesi ve Rauf Denktaş Üniversitesinde Mütevelli Başkan Vekili olarak görev yaptı.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak çalıştı. Ayrıca Karadeniz Bakır İşletmeleri AŞ, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, TEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım AŞ, TEDAŞ Çamlıbel Dağıtım AŞ, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, TÜPRAŞ ve Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve/veya Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24. Dönem AK Parti Erzurum Milletvekili seçildi. AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Üyeliği görevlerini yürüttü. 64. ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakan Yardımcısı olarak görev aldı. 30 Ocak 2021 tarihinde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevine atandı. 25 Mart 2021 tarihi itibarıyla TSKB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Üst Yönetim ve Yöneticiler
Genel Müdür Ece Börü 
Genel Müdür Yardımcısı Meral Murathan
Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri
Kalkınma Finansmanı Kurumları
Kredi İzleme
Mühendislik ve Teknik Danışmanlık
Genel Müdür Yardımcısı Aslı Zerrin Hancı
Hazine
Hazine ve Sermaye Piyasası Operasyonları
Kredi Operasyonları
Kurumsal İletişim
Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hepkaya
Kurumsal Bankacılık Satış
Danışmanlık Hizmetleri ve Pazarlama
Proje Finansmanı
Ekonomik Araştırmalar
Finansal Danışmanlık
Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aygen
Kurumsal Finansman
Özellikli Krediler
Kredi Analiz
Kredi Tahsis
Genel Müdür Yardımcısı Aziz Ferit Eraslan
Mali Kontrol
Bütçe ve Planlama
Kurumsal Uyum
Genel Müdür Yardımcısı Engin Topaloğlu
Teftiş Kurulu Başkanlığı
Risk Yönetimi
İç Kontrol
Direktör Poyraz Koğacıoğlu
Kurumsal Finansman
Direktör Özlem Bağdatlı
İnsan Kaynakları
Hukuk İşleri
Emekli ve Munzam Vakıfları
Direktör Bilinç Tanağardı
Uygulama Geliştirme
Sistem Destek ve İşletim
Kurumsal Mimari ve Süreç Yönetimi

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.