16.04.2015

TSKB’den 350 milyon ABD Doları tutarında Eurobond ihracı

TSKB, 750 milyon ABD tutarındaki Orta Vadeli Tahvil İhraç (GMTN - Global Medium Term Notes) Programı çerçevesinde uluslararası piyasalarda 350 milyon ABD Doları tutarında 5 yıl vadeli ve sabit faizli Eurobond ihracı gerçekleştirdi.

BNP Paribas, Citi, Commerzbank, ING ve Standard Chartered Bank’ın düzenleyici banka olarak yer aldığı Eurobond ihracı, Körfez ve Avrupa bölgesinde gerçekleştirilen yatırımcı görüşmelerinde yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Eurobond ihracını değerlendiren TSKB Genel Müdürü Özcan Türkakın, yatırımcılardan gelen 2,5 katı aşan talebin TSKB’nin güçlü yapısına duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Türkakın sözlerine şöyle devam etti: “Bundan 6 ay önce gerçekleştirdiğimiz ilk Eurobond ihracımızı takiben, ikinci Eurobond ihracımızı da uluslararası piyasalarda yaşanan finansal dalgalanmalara rağmen başarı ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Uluslarüstü kuruluşlardan temin ettiğimiz fonların yanı sıra kaynak yapımızı çeşitlendirerek Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesini destekleyen yatırımlara finansman sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.