TSKB'de Eğitim ve Gelişim

TSKB, uzman bankacılığın gerektirdiği özelleştirilmiş eğitim programları ile her zaman insan kaynağının yanında yer alıyor.

TSKB, çalışanlarının hem teknik/mesleki bilgilerini hem de kişisel becerilerini geliştirmek amacıyla çeşitli eğitim ve gelişim faaliyetleri yürütüyor. Tüm eğitim programlarında iş stratejilerinin desteklenmesini hedefliyor.

TSKB’ye yeni katılan çalışanların kuruma en kısa sürede adapte olması için oryantasyon ve koçluk sistemi süreçleri uygulanıyor.

Banka’ya katılan yeni mezun çalışanlar için MT Yetiştirme Programları düzenleniyor. Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı alanında donanımlı bankacılar yetiştirmek üzere yapılandırılmış uzun soluklu eğitim programı ile yönetici adaylarının geleceğe hazırlanması hedefleniyor.

Deneyimli çalışanlar için ise görevlerinin gerektirdiği iş stratejileri ile uyumlu özelleştirilmiş eğitim programları sunuluyor. Bu programların yanı sıra kişisel gelişimlerini ve yönetim becerilerini desteklemeye yönelik çeşitli eğitim programlarına katılmaları sağlanıyor. Bu kapsamda çalışanların gelişime açık olan yetkinliklerini desteklemek üzere, TSKB temel yetkinliklerinden hareketle “Eğitim Kataloğu” bulunuyor. Çalışanlar performans değerlendirme görüşmesinde yöneticisi ile birlikte yetkinliklerini değerlendirirken böylece kendi gelişimleri için ihtiyaç duydukları eğitim başlıklarını belirleme şansı buluyorlar. Hazırlanan Eğitim Kataloğu’ndan tüm çalışanlar faydalanabiliyor. TSKB, yöneticilerini geleceğe hazırlayabilmek için tüm yöneticilerini kendilerine özel olarak tasarlanan “Gelişim Atölyesi” programına dahil ediyor. TSKB yetkinliklerinden uyarlanarak hazırlanan eğitim programlarında ilk olarak yöneticilerin kişisel gelişimlerine odaklanılıyor. Ayrıca yönetim becerileri, performans yönetimi, yetkinlikler gibi kendilerini geliştirebilecekleri çeşitli konularda eğitim programları sunuyor.

TSKB, tüm bu eğitim programları haricinde Banka dışında alınabilecek yurtiçi veya yurtdışı eğitim ve staj imkanları da sunuyor.

TSKB çalışanlarına sağlanan eğitim olanakları aşağıda yer alıyor:

  • MT - Yetiştirme programları
  • Teknik-mesleki eğitimler
  • Kişisel gelişim eğitimleri
  • Motivasyon eğitimleri
  • Yönetim becerileri eğitimleri
  • Yurtdışı eğitimleri
  • İşbaşı eğitimleri ve rotasyonlar

Kariyer olanakları, açık pozisyonlar, Kariyer Atölyesi, Sürdürülebilirlik Atölyesi ve Gelişim Atölyesi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.