Proje Finansmanı

Proje Finansmanına Genel Bakış

Kredi geri ödemelerinin projenin yaratacağı nakit akımına dayandığı proje finansmanı hizmetimizle, yatırımlarınız için en ideal çözümleri tasarlıyoruz.

Konvansiyonel ticari bankacılığın bir projeyi, o projeyi geliştiren firmanın toplam resmi içerisinde değerlendirme yaklaşımı ile yatırım bankacılığının proje ve varlıkları firmalardan bağımsız olarak inceleme disiplininin sentezlenmesiyle doğan proje finansmanı, son yıllarda pek çok özellikli proje yatırımı için tercih edilen bir kredilendirme enstrümanı durumuna gelmiştir. Bu kapsamda Proje Finansmanı, projenin yaratacağı nakit akışının esas alınarak kredinin geri ödenmesini sağlayacak bir finansman yapısının oluşturulması ve öncelikli olarak Şirketin değil, Projenin varlıklarının verilen krediler için bir teminat olarak değerlendirilmesidir. Proje Finansmanında bir Şirketin genel kredi ihtiyacına değil, tamamen yeni veya büyümeye yönelik yatırım projesi veya satın alma/birleşme veya varlık alımı gibi girişimler sebebiyle doğacak kredi ihtiyacına ve bu projelerin nakit akımlarına odaklanılmaktadır.

Proje finansmanı alanındaki geniş portföyümüz ve uluslararası arenada ödüle değer bulunmuş pek çok projelerimizle, Türkiye’de bu alanda öncü kurumlar arasında yer alıyoruz.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.