Kariyer Atölyesi

TSKB yıllardır "TSKB ailesi yaratma" ve "kendi yöneticisini kendi yetiştirme" anlayışını benimsiyor ve bu prensipten hareketle işe alımlardaki hedef kitlesini, "TSKB'li olmak isteyen, yönetici adayı yeni mezunlar" olarak belirliyor.

TSKB’de Yönetici Adayı (MT) alımları TSKB Kariyer Atölyesi kapsamında yapılıyor. TSKB Kariyer Atölyesi 2010 yılından bu yana her yıl ilkbahar döneminde gerçekleştiriliyor.

Yakın Plan Kariyer Atölyesi

TSKB, Kariyer Atölyesi kapsamında kariyer kararı alma aşamasındaki üniversite öğrencilerinin kişisel yetkinliklerini tanımasına ve potansiyelleri konusunda farkındalık oluşturmalarına yönelik 2 gün süren bir atölye çalışması yapıyor.

Kariyer Atölyesi, katılımcılarına İstanbul’a yakın bir otelde 2 gün boyunca eğitim ve rekabeti eğlenceli kılacak özel projelerin tasarlanacağı bir ortam sunuyor. Kariyerine sağlam bir adımla “Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı"alanında başlamak isteyen üniversiteliler için bir Banka’da iş yaşamı nasıl olur bizzat deneyimleme imkanı sunuyor. Katılımcılar, Banka’daki farklı bölüm yöneticilerinden oluşan proje koçları ile beraber yatırım bankacılığına özgün bir proje çalışmasının içinde yer alabilme şansı yakalıyor. Program dahilindeki kişisel gelişim eğitimleri ile tüm katılımcılar, kişisel motivasyondan iletişim becerilerine, takım çalışmasından liderliğe farklı konularda donanımlarını geliştirme imkanı buluyor. Geliştirdikleri projeler ile fark yaratan başarılı gençler, TSKB’de yönetici adayı olarak işe alım sürecine dahil edilme fırsatına sahip oluyorlar. İngilizce eğitim veren Üniversitelerin İşletme, Ekonomi ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinin 4.sınıf öğrencileri ile Finans/Ekonomi alanında yüksek lisans yapan öğrenciler Kariyer Atölyesi’ne başvurabiliyorlar.

TSKB Kariyer Atölyesi Programı

Atölye’nin ilk gününde, TSKB’nin tarihi, bankacılık sektöründeki önemi, kalkınma ve yatırım bankacılığının ayrışan özellikleri anlatılıyor.
Katılımcılar, İstanbul’da bir otelde; eğitim programları ve workshoplar ile dolu dolu iki günlerini TSKB’de çalışan ve farklı bölüm yöneticilerinden oluşan proje koçları ile birlikte geçiriyorlar.
Bankanın faaliyet alanı ile uyumlu vak’a çalışmaları gerçekleştiriyorlar.
Atölye programı katılımcılara kurumsal bankacılığı tanıtırken bireysel farkındalık kazandırmasının yanı sıra eğlence dolu anlar da sunuyor.

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.