Yakın Plan Kariyer Atölyesi

Kariyer Atölyesi nedir?

TSKB yıllardır "TSKB ailesi yaratma" ve "kendi yöneticisini kendi yetiştirme" anlayışını benimsiyor ve bu prensipten hareketle eleman alımlarındaki hedef kitlesini, "TSKB'li olmak isteyen, yönetici adayı yeni mezunlar" olarak belirliyor. Yönetici Adayı (MT) alımları için adaylar TSKB Kariyer Atölyesi’ne katılarak TSKB ailesinin bir üyesi olabilirler. Kariyer Atölyesi 2010 yılından bu yana her yıl ilkbahar döneminde gerçekleştiriliyor.

TSKB, Kariyer Atölyesi kapsamında kariyer kararı alma aşamasındaki üniversite öğrencilerinin kişisel yetkinliklerini tanımasına ve potansiyelleri konusunda farkındalık oluşturmalarına yönelik 3 gün süren bir atölye çalışması yapıyor. Kariyer Atölyesi, katılımcılarına İstanbul’a yakın bir otelde 3 gün boyunca eğitim ve rekabeti eğlenceli kılacak özel projelerin tasarlanacağı bir ortam sunuyor. Kariyerine sağlam bir adımla “Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı"alanında başlamak isteyen üniversiteliler için bir Banka’da iş yaşamı nasıl olur bizzat deneyimleme imkanı sunuyor. Katılımcılar, Banka’daki farklı bölüm yöneticilerinden oluşan proje koçları ile beraber yatırım bankacılığına özgün bir proje çalışmasının içinde yer alabilme şansı yakalıyor. Program dahilindeki kişisel gelişim eğitimleri ile tüm katılımcılar, kişisel motivasyondan iletişim becerilerine, takım çalışmasından liderliğe farklı konularda donanımlarını geliştirme imkanı buluyor. Geliştirdikleri projeler ile fark yaratan başarılı gençler, TSKB’de yönetici adayı olarak işe alım sürecine dahil edilme fırsatına sahip oluyorlar. İngilizce eğitim veren Üniversitelerin İşletme, Ekonomi ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinin 3. veya 4.sınıf öğrencileri ile Finans/Ekonomi alanında yüksek lisans yapan öğrenciler Kariyer Atölyesi’ne başvurabiliyorlar.

TSKB Kariyer Atölyesi nasıl geçiyor?

  • Atölye’nin ilk günü, TSKB’nin tarihi, bankacılık sektöründeki önemi, kalkınma ve yatırım bankacılığının ayrışan özellikleri anlatılıyor.
  • Katılımcılar, İstanbul’a yakın bir otelde ; eğitim programları, seminerler ve workshoplar ile dolu dolu üç günü TSKB’de çalışan ve farklı bölüm yöneticilerinden oluşan proje koçları ile brilikte geçiriyorlar.
  • Atölye programı katılımcıları genel olarak iş hayatına hazırlayacak ve kişisel gelişimlerini destekleyecek eğitim programlarını da kapsıyor.
  • Sürpriz eğlencelerle de bu eğitimleri harmanlanıyor.

Eğer katılımcılardan biri de sen olmak istiyorsan TSKB Kariyer Atölyesine hemen başvur, kariyer yolculuğuna başla !!!

cevreciyiz.com , Türkiye’nin sürdürülebilir bankası TSKB tarafından desteklenmektedir.