search

"Yarının Kadın Yıldızları" Başvuruları Başladı

20 Ocak 2022
- 3 dk Okuma

Ayrıntılı bilgi için: muzik.iksv.org

Yüksek çözünürlüklü görseller için: https://www.iksvphoto.com/album/e7d9ei

Tüm sorularınız için: medya@iksv.org

İstanbul Müzik Festivali’nin, genç kadın müzisyenleri desteklemek amacıyla, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”nun başvuruları açıldı. Son başvuru tarihi 25 Mart Cuma.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali'nin Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle, geleceğin kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla 2018'de başlattığı Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu projesi, beşinci yılında üstün yetenekli müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek olmaya devam ediyor.

İstanbul Müzik Festivali kapsamında TSKB sponsorluğuyla sürdürülen bu fona lisans veya lisansüstü seviyesinde yurtdışında bir müzik okulundan kabul alan, yurtdışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor. Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular 25 Mart Cuma günü saat 17.00’ye kadar destekbasvuru@iksv.org adresine yapılabiliyor.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu başvuru koşulları ve şartnameyle ilgili ayrıntılı bilgi için: muzik.iksv.org/tr/yarinin-kadin-yildizlari/hakkinda

Projenin bu yılki konuk sanatçısı: Veriko Tchumburidze

Başvurular İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında, orkestra şefi ve CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenlere toplam fon miktarı, ihtiyaç duydukları destek oranında paylaştırılacak.

Keman sanatçısı Veriko Tchumburidze’nin kanaat önderi ve konuk sanatçı olarak yer alacağı, Yarının Kadın Yıldızları fonunu almaya hak kazanan genç kadın müzisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek konser, Haziran ayında 50. İstanbul Müzik Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak.

İstanbul Müzik Festivali ile ilgili haberleri festivalin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz: 

instagram.com/istanbulmuzikfestivali

twitter.com/muzikfestivali

facebook.com/istanbulmuzikfestivali

youtube.com/iksvistanbul

spotify.com/user/istanbulkultursanatvakfi