search

Proje Finansmanı

Projenin yaratacağı nakit akımına dayanan proje finansman hizmetlerimizle size en ideal çözümleri sunmak için çalışıyoruz.

Proje Finansmanı konvansiyonel ticari bankacılık anlayışıyla projeyi geliştiren firmanın toplam resmi içinde değerlendirme yaklaşımı ile yatırım bankacılığının proje ve varlıkları, firmalardan bağımsız olarak inceleme disiplininin sentezlenmesiyle doğmuştur. Proje Finansmanı son yıllarda pek çok özellikli proje yatırımı için tercih edilen bir kredilendirme enstrümanı durumuna gelmiştir.

Bu kapsamda Proje Finansmanı; projenin yaratacağı nakit akışının esas alınarak kredinin geri ödenmesini sağlayacak bir finansman yapısının oluşturulması ve öncelikli olarak şirketin değil, projenin varlıklarının verilen krediler için bir teminat olarak değerlendirilmesidir.

Proje Finansmanında bir şirketin genel kredi ihtiyacına değil, tamamen yeni veya büyümeye yönelik yatırım projesi, satın alma/birleşme ya da varlık alımı gibi girişimler sebebiyle doğacak kredi ihtiyacına ve bu projelerin nakit akımlarına odaklanılır.

Proje finansmanı alanındaki geniş portföyümüz ve uluslararası arenada ödüle değer bulunmuş pek çok projelerimizle, Türkiye’de bu alanda öncü kurumlar arasında yer alıyoruz.