search

Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı ile Danışmanlık alanındaki nitelikli insan kaynağımız ile sektöre öncülük ediyoruz.

Bu nedenle çalışanlarımızın yüksek eğitim düzeyine sahip olması, mesleki uzmanlığı, global piyasalarda iş yapabilme etkinliği ve deneyimi ile farkımızı ortaya koyuyoruz.

TSKB İle Etkili Kariyer Staj Programı

Neler Sunuyoruz?

Gerçek iş deneyiminden farksız olan TSKB uzun dönem staj programı sayesinde öğrenciler altı ay boyunca finans sektörünü, kurumsal hayatı ve TSKB’yi yakından tanıyor ve kariyerlerinde onları ileriye taşıyacak bir tecrübe kazanıyorlar.

 TSKB’de stajyerler projelerde aktif şekilde rol alıyor, toplantılara katılıyor ve çalıştıkları departmanın işleyişini doğrudan deneyimliyorlar.

Her stajyer kuruma alışma sürecinde danışabileceği ve yardım alabileceği bir buddy’e sahip oluyor.

Geri bildirim kültürümüz sayesinde stajyerlerimizin memnuniyeti İnsan Kaynakları tarafından ölçülüyor ve stajyerler de kendi gelişimleri hakkında birim müdürlerinden geri dönüş alabiliyor.

Staj deneyimleri olumlu sonuçlanan öğrenciler bir dönem daha staj yapma veya mezun durumundaysa uygun pozisyon bulunması halinde Uzman Yardımcısı unvanıyla işe başlama hakkına sahip olabiliyorlar.

Aranan Nitelikler

 • İşletme, İktisat, Mühendislik fakültesinde 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak ya da Ekonomi veya Finans alanlarında yüksek lisans yapıyor olmak,
 • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkınlık ve kuvvetli iletişim becerilerine sahip olmak,
 • Özgüvenli ve girişken olmak,
 • Analitik ve stratejik düşünmek,
 • Haftada üç gün çalışmaya uygun olmak.

Staj programımızda gönüllü ve zorunlu staj ayrımı yoktur. Staj programımıza Türkiye’de ikamet eden herkes başvurabilir.

Başvuru Süreci

TSKB uzun dönem staj programı için ilanlar ihtiyaç doğrultusunda ve yılın çeşitli dönemlerinde açılmaktadır. Başvuru yapabileceğiniz ilanları görmek için Kariyer.net ve Linkedin hesaplarımızı takip edebilir, linkteki kariyer portalımıza özgeçmiş girişinizi yapabilirsiniz.

Değerlendirme Süreci

Özgeçmişi incelenip sürece devam etmeye hak kazanan adaylara genel yetenek testi ve İngilizce testi gönderilir.

Test sonuçları uygun bulunan adaylar İnsan Kaynakları işe alım ekibi ile online mülakata davet edilir.

Mülakat olumlu geçtiği takdirde adaylar ilgili birim müdürüyle mülakata davet edilir.

Tüm aşamaları başarıyla geçen adaylara teklif yapılır.

Departmandaki ihtiyaca yönelik olarak açılan bu staj programının belirli bir başvuru tarihi bulunmamaktadır.

Staj programına başvurmak için tıklayınız.

Yeni Mezun Alımı

Stajyerlikten Uzman Yardımcılığına Geçiş

Bankamızda Lisans son sınıf ya da Yüksek Lisans öğrencileri 6 ay boyunca iş deneyiminden farksız olan bir çalışma deneyimi yaşıyorlar. Mezuniyetleri ile birlikte uzman yardımcısı unvanıyla işe başlama fırsatını elde edebiliyorlar.

Başvur

TSKB Kariyer Atölyesi

Yabancı dilde eğitim veren üniversitelerin İşletme, Ekonomi, Endüstri Mühendisliği vb bölümlerinin yeni mezunları ve Finans veya Ekonomi alanında yüksek lisans yapan öğrencilerin başvuruları değerlendiriliyor. Video mülakat, ingilizce testi ve davranışsal envanter süreçleri ile yapılan ön eleme sonrasında süreci başarıyla tamamlayan adaylar insan kaynakları ekibi ile mülakat sürecine dahil oluyorlar. Mülakat sonrası süreci olumlu ilerleyen adaylar Kariyer Atölyesi vaka çalışması öncesinde isteğe bağlı olarak online eğitimler ile yetkinliklerini geliştirerek vaka çalışmasına hazırlanabiliyorlar. Kariyer Atölyesi günü vaka çalışması değerlendirme kriterlerini başarıyla tamamlayan adaylar ilgili departmanın Genel Müdür Yardımcısı ve Müdürü ile tanışarak, TSKB’ye uzman yardımcısı olarak katılıyorlar. Kendileri için planlanan mesleki eğitimler ve farklı departmanları da deneyimleme olanağı sağlayan rotasyon programları ile iş hayatına başlama fırsatı yakalıyorlar.

TSKB Kariyer Atölyesi’nde öğrenciler bankacılığı işin uzmanlarından öğreniyor. Yaratıcı projeler ve eğlenceli aktiviteler hayata geçiren katılımcılar, TSKB yöneticileri ve proje koçlarıyla birebir çalışarak hem bankanın faaliyet alanlarını yakından tanıma hem de kalkınma ve yatırım bankacılığında kariyer olanakları hakkında görüş alma imkânı da elde edebiliyorlar. Etkinlik kapsamında öğrenciler atölyede gösterdikleri başarı ve yetkinliklerine göre gelecekte TSKB’de yönetici adayı olma imkânı da yakalayabiliyor.

Her yıl Ocak-Şubat ayında başvuruya açılan Uzman Yardımcısı alım programına başvurmak için tıklayınız.

Deneyimli Profesyonel Alımı

Uluslararası bankacılık ve finans standartlarında deneyim ve bilgi birikimine sahip, akademik eğitimini iş yaşamında da kullanabilen profesyonel uzman insan kaynağımızı korumak ve geliştirmek amacıyla deneyimli kadrolarımıza yeni ekip arkadaşları dahil etmeyi önemsiyoruz.

TSKB ekibine katılmak isteyen profesyonellerden beklenen genel nitelikler:

 • Üniversitelerin 4 yıllık ilgili bölümlerinden mezun
 • Tercihen Finans alanında yüksek lisans yapmış
 • Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan
 • Konusunda tecrübe sahibi
 • Pozisyonun gerektirdiği teknik bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olan
 • Ortak akıl ile çalışan ve geleceği tasarlayan

Başvur