search

TSKB olarak kültür-sanat alanındaki gelişimin sosyal kalkınmanın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Müzik Festivali kapsamındaki konserlere 1990 yılından bu yana destek veriyoruz.

2014 - 2017 yılları arasında sponsor olduğumuz konserlerin karbon ayak izini silerek festivalin ilk ve tek Sıfır Karbon konserlerinin hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

2018 yılı itibariyle de İstanbul Müzik Festivali kapsamında başlattığımız “Yarının Kadın Yıldızları” eğitim destek fonuyla üstün yetenekli genç kadın müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek oluyoruz. Yurt dışında bir müzik okulundan lisans veya lisansüstü seviyesinde kabul alan, yurt dışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler bu fona başvurabiliyorlar.

Fondan yararlanmaya hak kazanan genç müzisyenler İstanbul Müzik Festivali programı kapsamında verdikleri konserlerde İdil Biret, Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Gülsin Onay gibi duayen sanatçılarla aynı sahneyi paylaşma şansını yakalıyorlar.

Burs fonundan 2018 yılında 14, 2019 yılında 14, 2020 yılında 12 ve 2021 yılında 13, 2022 yılında 16 ve 2023 yılında 21 olmak üzere toplamda 90 öğrenci faydalandı.