search

Eğitimden Üretime Burs Fonu 4. Yılında

29 Aralık 2021
- 3 dk Okuma

TSKB ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Geleceğin kadın çalışanlarını eğitim ve fırsat eşitliği alanlarında güçlendirmek için 2018 yılında TEV iş birliği ile ‘Eğitimden Üretime’ burs fonunu hayata geçiren TSKB, Anadolu’nun dört bir yanındaki üniversiteli kız öğrencilere burs desteği sunuyor.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına odaklanan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), ekonomik iyileşmenin sosyal ve kültürel kalkınmadan ayrı düşünülemeyeceği bakış açısıyla gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

2018 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde başlattığı ‘Eğitimden Üretime’ projesi kapsamında üniversite öğrencisi kızları burs fonu ile destekleyen TSKB, burs fonunun yanı sıra bursiyerlerini iş hayatına hazırlamak hedefiyle öğrencilere mentorlük desteği de veriyor. Deneyimli TSKB çalışanları, tecrübelerini TEV bursiyerleri ile paylaşıyor.

“4 yılda 150’den fazla kız öğrencinin hayatına dokunduk”

Daha çok kadının iş hayatında yer alması için kararlı adımlar atmayı sürdürdüklerini ve ‘Eğitimden Üretime’ burs fonunun bu anlamda örnek teşkil ettiğini belirten TSKB Genel Müdür Yardımcısı Aslı Hancı, “Kadınların ekonomiye katılımı, ülkenin refahı açısından büyük bir potansiyel barındırıyor. Kadın istihdamının arttırılması yönünde hem finansman olanaklarımız hem de sosyal sorumluluk projelerimizle somut katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yürüttüğümüz uzun soluklu sosyal projeler arasında 2018 yılında Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle kurduğumuz ‘Eğitimden Üretime’ burs fonu bizim için özel bir yere sahip. Çünkü fırsat eşitliğini merkeze alan bir ekonomik kalkınmanın başarılması için, öncelikle kadının eğitimle güçlenmesi gerekiyor. Burs programımızla her sene 3. ve 4. sınıflarda okuyan üniversite öğrencisi kızları destekliyoruz. 2018 yılından bu yana burs fonumuzla 150 kız öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca hayata geçirdiğimiz mentorluk programıyla bursiyerlerimizin kariyer yolculuklarına daha donanımlı başlamalarını hedefliyoruz. TSKB olarak, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yönündeki projelerimize aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.