search

Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

Türkiye’nin ilk sermaye piyasası kuruluşu olan Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. Türkiye İş Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın (TSKB) öncülük ettiği 13 büyük bankanın katılımıyla 15 Ekim 1976 tarihinde kuruldu.

Kurulduğu günden bu yana hızlı ve istikrarlı bir gelişim göstererek sermaye piyasalarında saygın bir yer edinen Yatırım Finansman, “güven sembolü” olarak sektörün öncü kuruluşları arasında yer alıyor. Ülke çapında güçlü ve yaygın bir hizmet ağına sahip olan Yatırım Finansman, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden bireysel ve kurumsal yatırımcılara güvenilir, kaliteli ve hızlı sermaye piyasası hizmetleri sunuyor.

Yatırım Finansman, finans sektöründeki 47 yıllık geçmişinden aldığı deneyim, bilgi ve güçlü sermaye yapısıyla, 8 ilde bulunan 11 hizmet noktasında müşterilerine katma değer yaratıyor.

2014 ve 2015 yıllarında Capital Finance International Dergisi (CFI.CO) okuyucuları ve bilirkişiler tarafından “Türkiye'nin En İyi Aracı Kurumu" ödülüne layık görülen Yatırım Finansman, 2015 yılında “Geniş Yetkili Aracı Kurum” yetki belgesini almaya hak kazanarak geçmişte olduğu gibi bugün de müşteri odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerinin yatırımlarına değer katmaya devam ediyor.

Yatırım Finansman YFTRADEINT platformu ile yatırımcılarına hızlı, güvenli ve aracısız bir şekilde dünya borsalarında yurt dışı pay ve türev işlemlerini yapma imkanı sunuyor.

Yatırım işlemlerinin daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmesini hedefleyen Yatırım Finansman, YFTRADEMOBILE uygulaması ile “Uluslararası Stevie Awards Organizasyonu” tarafından 2019 yılında bronz madalya ödülüne layık görüldü.

İnsan kaynağına değer katan, geliştiren, destekleyen sistemler kurmayı ve sektörde en çok tercih edilen kurumlardan biri olmayı hedefleyen Yatırım Finansman, çeşitliliğe ve fırsat eşitliğine dayanan insan kaynakları uygulamaları ile 2020 yılında KAGİDER Fırsat Eşitliği Sertifikası ve Escarus Cinsiyet Eşitliği Programı Sertifikası (CEPS) almaya hak kazandı.

2021 yılında, Yatırım Finansman’ın kuruluş yıl dönümü olan 15 Ekim sermaye piyasalarının gelişimi, yatırım kuruluşları ve araçları konusunda bilinirlik yaratılması, farkındalık düzeyinin artırılması, yatırımcı tabanının genişletilmesi ve sermaye piyasaları sektöründe katma değer yaratılması amacıyla “Yatırım Günü” olarak ilan edilerek tüm Yatırım Finansman çalışanları ve sektör paydaşları ile birlikte kutlandı.


Para ve sermaye piyasaları aracılık işlemlerinin büyük bölümünü, Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.’de açacağınız hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.