search

TSKB’den Türkiye’nin çevre temalı ilk video portalı…

24 Kasım 2009
- 2 dk Okuma

cevreciyiz.TV yayında

2007 yılında “Önceliğimiz Çevre” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurduğu çevre portali cevreciyiz.com ile toplumun tüm kesimlerinden büyük ilgi gören TSKB, şimdi de Türkiye’nin çevre konusunda en kapsamlı video portalı cevreciyiz.TV’yi yayına sokuyor.

60. kuruluş yıldönümüne yaklaşırken yenilenebilir enerji ve çevre konusundaki çalışmaları ile “Türkiye’nin Çevreci Bankası” olarak anılmaktan gurur duyduklarını belirten TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu, “Çevre konusu her zaman TSKB olarak gündemimizin ilk sırasında yer alıyor. Bu misyonumuzdan hareketle 7’den 70’e tüm toplumu bilinçlendirmek, farklı kanallarla onlara ulaşıp çevre konusunda farkındalıklarını artırmak istiyoruz” dedi.

Attığı her adımda çevreyi düşünen “Türkiye’nin Çevreci Bankası” TSKB, bu konudaki yaklaşımını bir adım öteye taşımak amacıyla cevreciyiz.TV’yi yayına sokuyor.

Türkiye’nin çevre konusundaki en kapsamlı video portalı olmaya hazırlanan cevreciyiz.TV yayın hayatına büyük sürprizlerle başlıyor.

Geri dönüşüm, su, denizler, iklim değişikliği, enerji, çevre için çalışanlar, sağlık ve beslenme, doğal yaşam gibi farklı kategorilerde belli başlı Sivil Toplum Kuruluşlarının kampanya tanıtım filmleri ve genç yönetmenlerin ödüllü kısa filmlerinin de yer aldığı zengin bir video arşivi ile yayına başlayan cevreciyiz.TV, bu konularda film üreten tüm kişi ve kurumları portale video göndermeye davet ediyor. Türkiye’nin çevre temalı ilk video portalı olan cevreciyiz.TV’nin tanıtım toplantısında konuşan TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu, “TSKB için çevre ve sürdürülebilir bir gelecek çok büyük önem taşıyor. Son yıllarda dünyanın, dolayısıyla ülkemizin gündeminde ilk sıralarda yer alan bu iki konunun, TSKB çatısı altındaki geçmişi 1980’li yıllara kadar uzanıyor. TSKB olarak daha yaşanabilir bir dünyanın, ancak çevre ve iklim değişikliği konusunda atılacak sorumlu adımlarla mümkün olduğuna inanıyoruz” dedi.

Dünyadaki değişimin farkına varmak için sadece 1 dakika yeter!

Türkiye’nin en kapsamlı çevre portalı olan ve 2007 yılında yayın hayatına başlayan cevreciyiz.com’un toplumdan gördüğü büyük ilgi üzerine, aynı hedef doğrultusunda kurdukları cevreciyiz.TV ile toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya ve bu konuda öncü olmaya devam ettiklerini vurgulayan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Bizler evlerimizde, ofislerimizde keyifli keyifli vakit geçirirken dünyamızda her an geri dönüşü neredeyse imkansız ya da telafisi çok uzun zaman alan değişiklikler yaşanıyor, biz de bunlara dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Örnek vermek gerekirse; 1 dakika içinde 12 ağaç kesiliyor, atmosfere aynı anda 100 kişiyi zehirleyebilecek oranda tehlikeli gazlar karışıyor. Her dakika 50 kilogram verimli toprak eksilirken, değerli bir canlı türü bir üyesini kaybediyor. Bu kısır döngü daha ne kadar devam edebilir? Dünyamızda olup bitenlerin farkına varmak için ‘sadece 1 dakika yeter’ diyoruz; Bu noktada cevreciyiz.TV’nin çok önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz.”