search

KfW’den TSKB’ye 125 Milyon Dolarlık Kredi

5 Aralık 2012
- 2 dk Okuma

Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası TSKB, KfW ile yenilenebilir kaynaklara dayalı enerji üretimi ve enerji verimliliği kapsamındaki projelerin desteklenmesi amacıyla ’Kredi Sözleşmesi’ imzaladı.

Çevre ve sürdürülebilir bankacılık kavramlarını yönetim felsefesinin bir parçası olarak benimseyen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB), Alman Kalkınma Bankası (KfW) ile 4 Aralık 2012 tarihinde “Kredi Sözleşmesi” imzaladı. Söz konusu anlaşma ile TSKB, KfW’den 125 milyon Dolar tutarında kredi temin etti.

TSKB ile KfW arasında, Ankara’da imzalanan “Kredi Sözleşmesi” T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantisi ile sağlandı.

KfW’den sağlanan kredi, Türkiye genelinde özel sektör firmalarının yenilenebilir kaynaklara dayalı enerji üretimi ve/veya enerji verimliliğine yönelik gerçekleştirecekleri sabit sermaye yatırımlarının finansmanında kullanılacak. Temin edilen bu kredi ile TSKB, yenilenebilir enerji sektörü ve enerji verimliliğine yönelik yatırımlara verdiği desteği devam ettirecek.