search

TSKB, 1. Uluslararası Enerji Verimliliği Forumu'nda

14 Ocak 2009
- 2 dk Okuma

“Türkiye’nin Çevreci Bankası” olarak, yenilenebilir enerji ve çevre projelerinin finansmanında öncü rol üstlenen TSKB, bu yıl ilk kez düzenlenecek Ulusal Enerji Verimliliği Forumu’na katılıyor.

15–16 Ocak tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleştirilecek foruma katılan tek finans kuruluşu olan TSKB, açacağı standta katılımcılara ürünleri hakkında bilgi verecek. İktisat Bölüm Müdürü Refik Akıncı ise forumun ikinci gününde ‘Enerji Verimliliği Projelerinin Finansmanı’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Türkiye’de ISO:14001 sertifikalı Çevre Yönetim Sistemi’ne sahip ilk banka olan, verdiği tüm kredilerde çevresel etki boyutunu dikkate alan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi çerçevesinde ulusal ve uluslararası ortak hareketlerin geliştirilmesini ve izlenmesini hedefleyen 1. Enerji Verimliliği Forumu’nda finans sektöründen tek temsilci olarak yer alacak ve bu konularda sağladığı özel finansman olanaklarından bahsedecek.

15–16 Ocak 2009 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirilecek forumun, iki yılda bir tekrarlanması planlanıyor. Konferans, panel, sergi, yarışma ödülleri, kültür ve sanat etkinliklerinin yer alacağı forumda, ulusal ve uluslararası düzeylerde ortak hareket bildirileri de yayınlanacak. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu, TSKB’nin geçtiğimiz yıl da katıldığı ve bu sene onbeşincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI)’ı organize eden Sektörel Fuarcılık tarafından düzenleniyor.

Foruma; bakanlar, milletvekilleri, büyükelçiler, yabancı ülke temsilcileri, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden geniş bir katılım bekleniyor.

1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu kapsamında Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması kapsamında en başarılı sanayi tesislerine ödülleri, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan tarafından verilecek. İlköğretim Öğrencileri Arasında Düzenlenen "Enerji Verimliliği" konulu öykü ve resim Yarışması’nda ilköğretim öğrencileri, liselerarası proje yarışmasında da lise öğrencileri ödüllerini, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in elinden alacak.