search

TSKB, 133 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Anlaşması’na imza attı

3 Temmuz 2013
- 2 dk Okuma

Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası TSKB, yaklaşık 133 milyon ABD Doları tutarında, 2 ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB), 03 Temmuz 2013 tarihinde yaklaşık 133 milyon ABD doları tutarındaki sendikasyon kredisi anlaşmasını İstanbul’da imzaladı. Böylelikle, TSKB sendikasyon kredisini % 136 oranında yenilemiş oldu.

Söz konusu krediye, Bayerische Landesbank, Citibank N.A. Nassau Branch, Commerzbank Aktiengesellschaft, ING European Financial Services Plc., Raiffeisen Bank International AG, Standard Chartered Bank, The Bank of Nova Scotia, Banque Internationale de Commerce - BRED, Intesa Sanpaolo S.p.A., Barclays Bank PLC ve WGZ BANK AG Westdeutsche Genossenschafts-Zentralbank olmak üzere 8 ayrı ülkeden 11 banka katılım gösterdi.

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren TSKB Genel Müdürü Özcan Türkakın, “TSKB, işbirliği içinde bulunduğu seçkin uluslararası bankalardan sağladığı sendikasyon kredisini yeni katılımcı bankalarla birlikte bir önceki yıla kıyasla % 36 oranında artırarak başarıyla tamamlamıştır. TSKB olarak başarı ile gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilir bankacılık faaliyetlerimiz ve farklı alanlardaki uzmanlıklarımız doğrultusunda katılımcı bankalarımızla işbirliğimiz çok daha geniş bir yelpazede devam edecektir.” dedi.