search

TSKB Kariyer Atölyesi 9’uncu Yılında 42 Öğrenciyi Ağırladı

13 Nisan 2018
- 3 dk Okuma

Bu yıl 9’uncu kez düzenlenen TSKB Kariyer Atölyesi, 12-13 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kalkınma ve yatırım bankacılığı alanında tek işe alım atölyesi olan etkinliğin tüm gün süren eğitimlerine katılan; İngilizce işletme, ekonomi, matematik, endüstri mühendisliği 4’üncü sınıf öğrencisi ve yüksek lisans eğitimi alan 42 genç, kariyer hedefine ulaşmak için ilk adımını atmış oldu.

TSKB’nin, üniversite öğrencilerine kariyer planlarında yol göstermek, kişisel yetkinlikleri ve potansiyelleri konusunda farkındalık yaratmak için hayata geçirdiği Kariyer Atölyesi’nin 9’uncusu 12-13 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Kalkınma ve yatırım bankacılığı alanında ilk ve tek işe alım atölyesi olan TSKB Kariyer Atölyesi, bu yıl yabancı dilde eğitim veren üniversitelerin işletme, ekonomi, matematik, endüstri mühendisliği bölümlerinin 4’üncü sınıf öğrencileriyle, aynı alanlarda yüksek lisans eğitimi alan toplam 42 öğrenciyi ağırladı.

2010 yılından bu yana düzenlenen Kariyer Atölyesi bu yıl da ‘Farkını Ortaya Koy’ sloganıyla gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında öğrenciler, TSKB’nin deneyimli bankacılardan mesleğin detaylarını öğrendi.

Hem deneyim hem eğlence

Atölyenin ilk günü öğrenciler TSKB’nin farklı bölümlerine ait bilgilendirme sunumlarını izleyerek bankayı yakından tanıma fırsatı buldu. TSKB’deki iş yaşamının dinamikleri hakkında proje koçlarının deneyimlerini dinleyen öğrenciler, sunumların ardından bir simülasyon oyunuyla takımlar halinde stratejik düşünme ve işbirliği becerilerini sergiledi.

Katılımcılar, oluşturdukları ekiplerle gerçek bir yatırım projesi değerlemesi ve sürdürülebilir fonlama konularında gelecek vaat eden projeler geliştirdi.

TSKB Kariyer Atölyesinin ikinci gününde ise katılımcılar, vakada finansal analiz ve pazarlama bilgilerini kullanırken sunumlarındaki yaratıcı tasarım ögeleri ile de dikkat çektiler. Adaylar, atölyenin finalinde, TSKB’nin eğitim ve sosyal tesisi Cennet Bahçesi’nde bankanın üst düzey yöneticilerinden oluşan jüriye sunum yaptı. Jürinin oylaması sonucunda birinciliği kazanan grup ödüllendirildi. Birbirinden yaratıcı projelerin ortaya çıktığı etkinlik, eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yaptı.

Yetkin Kesler: “Pek çok genç ve yetenekli iş arkadaşı kazandık”

Dokuz yıldır pek çok gence gerek iş hayatı gerekse kalkınma ve yatırım bankacılığı alanında sağladığı deneyim ve bilgiyle yol gösteren Kariyer Atölyesi hakkında bilgi veren TSKB Genel Müdür Yardımcısı Yetkin Kesler, yaratılan değerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bugüne kadar 350’ye yakın öğrencinin Kariyer Atölyesi’ne katıldığı bilgisini veren Kesler şöyle devam etti: “TSKB Kariyer Atölyesi vasıtasıyla pek çok genç ve yetenekli iş arkadaşı kazandık. Bankacılık kadrolarımızın yüzde 20’si Kariyer Atölyesi aracılığıyla aramıza katılan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Her alanda sürdürülebilirliği kendisine misyon edinen bir finans kuruluşu olarak, insan kaynaklarında sürdürülebilirliğin kendi yöneticilerimizi yetiştirmekten geçtiğine inanıyoruz. Bu anlamda TSKB Kariyer Atölyesi bizim için çok değerli bir etkinlik.”