search

TSKB'de Yeni Atamalar Gerçekleşti

1 Şubat 2024
- 3 dk. Okuma

TSKB’nin (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) organizasyon yapısındaki yeni değişiklikler kapsamında; 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla direktör, koordinatör ve müdür atamaları gerçekleşti. Organizasyonel değişikliklere ek olarak; banka içinde farklı çalışma grupları altında uzun yıllardır devam eden sürdürülebilirlik çalışmalarının tek merkezden yönetilebilmesi amacıyla “İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Müdürlüğü” kuruldu.

Nitelikli kalkınma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren TSKB’nin (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) yeni dönem organizasyon yapısında değişiklikler gerçekleşti. Bankanın Yönetim Kurulu kararı ile yapılan terfi ve atamalar, 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla uygulamaya geçti.

TSKB’ye iki yeni direktör atandı

TSKB’nin yeni organizasyon yapısındaki terfi ve atamalar kapsamında; Melis Sökmen, Direktör ünvanıyla; İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü yönetiminden sorumlu oldu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olan Sökmen, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Kariyerine 2002 yılında medya sektöründe başlayan Sökmen, pazarlama alanında deneyim edindikten sonra 2008 yılında TSKB’de Kurumsal İletişim biriminde çalışmaya başladı. Yıllar içinde iç transferle Yetenek Yönetimi alanına geçiş yaparak 2018 yılından bugüne kadar TSKB İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini sürdürdü. Sökmen, değişim yönetimi, organizasyonel gelişim, kariyer mimarisi, kurum kültürü, kurum içi koçluk, takımlar arası iş birliği ve kuşaklar arası iletişim konularında çalışmalarına devam ediyor.

Burç Boztunç, Hazine Müdürlüğü’nden sorumlu Direktör görevine getirildi. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Boztunç, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde finans alanında tamamladı. 2005 yılında bankanın Hazine bölümünde Uzman Yardımcısı olarak kariyerine başlayan Boztunç, Hazine Bölümü içinde çeşitli birimlerde yönetici pozisyonlarında görev aldıktan sonra, 2017 yılından itibaren Hazine Müdürü olarak çalıştı. Boztunç, 1 Şubat 2024 itibarıyla Hazine Müdürlüğü’nden sorumlu Direktör ünvanıyla görevini sürdürüyor.

TSKB’de yeni atama ve terfiler gerçekleşti

Simay Kimyacı, Koordinatör ünvanıyla, İç Kontrol Müdürlüğü, Risk Yönetimi Müdürlüğü ve Kurumsal Uyum Müdürlüğü yönetiminde görevlendirildi. Aslıhan Toraman, İç Kontrol Müdürlüğü’ne, Orhan Atbaş, Kurumsal Bankacılık Satış Müdürlüğü’ne, Yasemin Mandacı Uçak, İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne, Duygu Yapıcıoğlu, Hazine Müdürlüğü’ne Müdür olarak atandı.

TSKB’de İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Müdürlüğü kuruldu

Sürdürülebilirlik odağındaki öncü faaliyetleriyle bilinen TSKB, bu alanda yeni bir yapılanmaya gitti. Banka içinde farklı çalışma grupları altında uzun yıllardır devam eden sürdürülebilirlik çalışmalarının merkezi şekilde yönetimi amacıyla TSKB İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Müdürlüğü kuruldu. Çağla Eker Altınkulp da TSKB İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Müdürlüğü’ne Müdür göreviyle atandı.