search

TSKB'nin Yeni Genel Müdürü Murat Bilgiç

28 Mart 2022
- 3 dk. Okuma

Bankamız tarafından 25.03.2022 tarihinde yapılan Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasına göre, Yönetim Kurulumuzca, TSKB Genel Müdürlük görevine gerekli yasal başvuru ve izinlerin alınmasını takiben Sayın Murat Bilgiç atandı. 07.04.2022 tarihi itibarıyla Genel Müdürlük vazifesine başlayan Sayın Murat Bilgiç aynı zamanda Yönetim Kurulumuzun doğal üyesi olarak görev yapacak. 

1968 yılında Ankara’da doğan Sayın Murat Bilgiç, 1990 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, The University of Birmingham’da Para-Bankacılık-Finans konusunda yüksek lisans yaptı. Manchester Business School’da Yöneticilik, Harvard Business School’da İleri Düzey Yöneticilik Programlarını tamamlamış olan Sayın Bilgiç, kariyerine 1990 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1999 yılında Kurumsal Krediler Tahsis Bölümünde Müdür Yardımcılığı’na; 2002 yılında aynı bölümde Bölge Müdürlüğü’ne ve 2008 yılında Bölüm Müdürlüğü’ne atanan Sayın Bilgiç, 25 Mart 2016 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Türkiye’nin sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınmasına destek misyonuyla faaliyet gösteren TSKB’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak olan Sayın Murat Bilgiç'e tüm çalışmalarında başarılar dileriz.