search

TSKB, Bonds & Loans tarafından altı farklı ödüle layık görüldü

21 Şubat 2017
- 4 dk Okuma

TSKB, Türkiye'de gerçekleştirilen proje finansmanı ve özel sektör borçlanma işlemlerini değerlendiren “Bonds&Loans Türkiye Ödülleri” kapsamında, altı farklı ödülün sahibi oldu. TSKB tarafından ihraç edilen Türkiye’nin ilk Yeşil/Sürdürülebilir Tahvili, "Yılın Yapılandırılmış Finansman İşlemi" kategorisinde birincilik, "Yılın Uluslararası Tahvil İhracı" kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. 2016 yılında gerçekleştirdiği Sendikasyon Kredisi Anlaşmasıyla “Yılın Finansal Kurumlar Borçlanma İşlemi” alanında üçüncülük ödülü alan TSKB, Galataport ve Aksa Doğalgaz Dağıtım & Kazancı Holding projesine finansman sağlayan kurumlarla birlikte sırasıyla "Yılın Altyapı Finansmanı" ile "Yılın Sendikasyon Kredisi İşlemi” kategorilerinde birincilik ödüllerinin sahibi oldu. Galataport projesi ayrıca “Yılın Ulaşım Finansmanı” kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

TSKB, Bonds&Loans Türkiye Ödülleri kapsamında altı ödüle layık görüldü. Türkiye'de gerçekleştirilen proje finansmanı ve özel sektör borçlanma işlemlerini değerlendiren “Bonds&Loans Türkiye Ödülleri” 21 Şubat 2017 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde sahiplerini buldu.

“Bonds&Loans Türkiye Ödülleri” kapsamında TSKB, 2016 yılında gerçekleştirdiği 300 milyon dolar tutarındaki Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil ihracıyla Bonds & Loans tarafından "Yılın Yapılandırılmış Finansman İşlemi" kategorisinde birincilik, "Yılın Uluslararası Tahvil İhracı" kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Uluslararası piyasalarda planlanan tutarın 13 katından fazla talep alarak, son derece başarılı bir performans ortaya koyan, Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu ve Afrika bölgesinin ilk ‘Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil’ (Green/Sustainable Bond) ihracı, daha önce de Global Capital ve IFR-Thomson Reuters tarafından “Yılın Yeşil/Sürdürülebilir Tahvil İhracı” ödüllerine layık görülmüştü.

TSKB ayrıca 2016 yılında hayata geçirilen ve 10 ülkeden toplam 16 bankanın katılımıyla gerçekleşen toplam 274 milyon ABD Doları tutarındaki Sendikasyon Kredisi Anlaşmasıyla da “Yılın Finansal Kurumlar Borçlanma İşlemi” dalında üçüncülük ödülünü aldı.

Proje finansmanı faaliyetleriyle de ödül alan TSKB, “Galataport” ile “Aksa Doğalgaz Dağıtım & Kazancı Holding” projesine finansman sağlayan kurumlarla birlikte sırasıyla "Yılın Altyapı Finansmanı" ile "Yılın Sendikasyon Kredisi İşlemi" kategorilerinde birincilik aldı. Galataport projesi ayrıca "Yılın Ulaşım Finansmanı" kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

TSKB’nin layık görüldüğü ödüllerle ilgili değerlendirmede bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce şunları söyledi: “TSKB olarak 67 yıldır Türkiye’nin büyümesine ve gelişimine destek verme misyonuyla çalışıyoruz. Uluslararası arenada sağladığımız nitelikli ve yenilikçi fonları büyük bir titizlikle Türk özel sektörünün katma değer yaratan yatırımlarına aktarıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin “Bonds&Loans Türkiye Ödülleri” kapsamında altı farklı ödüle layık bulunmasından dolayı gururluyuz. Bizi bu güzel sonuçlara ulaştıran kıymetli ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biliyorum ki hepimiz için en büyük gurur kaynağı hayata geçirdiğimiz her başarılı proje ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için değer yaratmak.”